OK YAY KILIÇ
SEPETİM

YAYLAR (GELENEKSEL-SİPORTİF)

Geleneksel Yaylar ve Türk Okçuluğu

Türklerde ok ve yayın hikayesi çok eski zamanlara uzanır. Oğuz Kağan efsanesinde savaş ve sembol olarak karşımıza çıkar

Orta Asya'da ok, yay ve kılış en önemli av ve savaş silahları idi. Kılıç yakın mesafelerde etkili bir silahken, ok ve yay yüzyıllarca "uzun menzilli" bir silah olarak kullanılmıştır.

Türklerin İslamiyeti kabulünden sonra ok ve yaya verilen önem dini bir anlam da kazanmıştır. Yazılı kaynaklarda gördüğümüz kadarı ile İslamiyetin ilk yıllarında ok ve yay, diğer hiç bir silahın sahip olamadığı özel bir anlam ve önem kazanmıştır.

Ortaçağ'dan 19. yüzyıla kadar Türkiye'den Hindistan'a kadar uzanan İslam coğrafyasında okçuluk atış tekniği ve silah olarak olağanüstü bir seviyeye erişmiştir. Osmanlı İmparatorluğunda ise en üst seviyesine erişmiştir.

Ali Bow Lamine Türk Yayı Ali Bow Lamine Türk Yayı
Ücretsiz
Marka: ALİBOW YAY
ALİ BOW LAMİNE YAYLARITÜRK OKÇULUĞUNDAKİ GELİŞMELER YABANCI YATIRIMCILARI DA ETKİLEMİŞ VEBU ALANDA ÇOK FARKLI BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATAN ALİ BOW MARKASI İLE KENDİNİ DUYURAN ÇİNLİ USTA BAŞARILI ..
0,00TL
Grozer -  Geleneksel Hun Yayı
Ücretsiz
GROZER GELENEKSEL HUN YAYIGROZER USTA'NIN ÜRETİMİ BİR YAY'DIR.HUN TÜRKLERİ'NİN KULLANDIĞI YAY MODELİDİR.MERAKLILARI BİZDEN TEMİN EDEBİLİRLER.RENKLER FARKLI TONLARDA GELEBİLMEKTEDİR.  ..
0,00TL
Grozer - Avcı Yayı Grozer - Avcı Yayı
Ücretsiz
           DÜNYA'DA ÜRETİLEN EN İYİ TÜK YAYLARI GROZER MARKA OLAN MACAR YAYLARIDIR. KONSEPTİ ÇOK GENİŞ OLUP, ORTA ASYA BAŞTA OLMAK ÜZERE AVRUPAYA KADAR YAYILAN TÜRKLERİN KULLANDIĞI MEŞHUR YAYLARIN TAMAMINI ÜRETMEKTE VE SIRRINI KİMSEYE VERMEMEKTEDİR.   &n..
0,00TL
Grozer - Biokompozit Geleneksel Türk yayı Grozer - Biokompozit Geleneksel Türk yayı
Ücretsiz
BİO KOMPOZİT GROZER GELENEKSEL TÜRK YAYI OSMANLI TARZI GELENEKSEL TÜRK YAYIKALİTELİ 1.SINIF BİR YAYDIR. YAYLARIN RENKLERİ GÖRSEL AMAÇLIDIR. SONRADAN TEZHİP YAPTIRABİLİRSİNİZ. Yay Us..
0,00TL
Grozer - Geleneksel Osmanlı Türk Yayı
Ücretsiz
          DÜNYA'DA ÜRETİLEN EN İYİ TÜK YAYLARI GROZER MARKA OLAN MACAR YAYLARIDIR. KONSEPTİ ÇOK GENİŞ OLUP, ORTA ASYA BAŞTA OLMAK ÜZERE AVRUPAYA KADAR YAYILAN T..
0,00TL
Grozer - Organik (Naturel) Türk Yayı Grozer - Organik (Naturel) Türk Yayı
Ücretsiz
ORGANİK (NATUREL) YAYLAR, TÜRKLERİN GEÇMİŞ YÜZYILLARDA KULLANDIĞI UZUN SOLUKLU BİR YAPILIŞ SÜRECİ OLAN,SAĞLAM VE KULLANIMINI KOLAY YAYLARDIR. BAKIMI USTALIK GEREKTİRMEKTEDİR. BU YA..
0,00TL
Grozer - Tezhipli Özel Türk Yayı Grozer - Tezhipli Özel Türk Yayı
Ücretsiz
Tezhip Ustalarımız tarfından yaylarımız özel ve incelikle bir sanat anlayışı ile süslenmekte veGeleneksel Türk Yay'larınız daha göz alıcı hale getirilmektedir.Tezhipli Yay  özellikle Hanım Okçularımızın özel Tercihlerindendir...
0,00TL
Grozer - Turkish Base Bow
Ücretsiz
TURKISH BOW BASEGrozer Marka 1. Sınıf Kemankeş Yayıdır.Atlı Okçuluk İçin İdeal Yaydır.30-60 Libre aralığında üretilmektedir.Okçuların Genel Kullandığı Yay'dır. https://www.youtube.c..
0,00TL
Vegh - Hun Yayı
Ücretsiz
VEGH HUN YAYI: Asimetrik, alt kolu kısa olan Hun yayı, yüksek güce sahiptir, ileri seviye okçulara tavsiye edilir. Gerçek komposit hun yayıyla ebat ve ağırlık bakımından örtüşmektedir. ..
0,00TL
Vegh - Tatar Yayı
Ücretsiz
VEGH TATAR YAYI: Şeklini ve ismini Tatar geleneksel yaylarından almıştır. Hem estetik bir tavra hem de yüksek performansa sahiptir. Kabzasının rahatlığı ve şekil güzelliği çoğu okçu iç..
0,00TL
Vegy - Macar Yayı
Ücretsiz
VEGH MACAR YAYI: Atlı okçular ve avcılar arasında yaygın olarak kullanılan Macar yayı; dengeli bir yay olup uzun çekişlerde daha yüksek performans gösterir. özellikle 28"(71 cm)'den da..
0,00TL
Af Archery Geleneksel Türk Yayı Af Archery Geleneksel Türk Yayı
Ücretsiz
Marka: AF ARCHERY
AF ARCHERY -TÜRK MODELİ LAMİNE YAYToplam uzunluk / (cm) : 117Dize Uzunluğu / (cm) : 114Maks. Çekme uzunluğu / (inç) : 32Malzeme:Türkçe (Sıra) : Cam Elyaf, bambu, dişbudak ağacı.Türkçe (Güncellenmiş versiyon) : Brids Eye Maple , Bearpaw Cam Elyaf, bambu, dişbudak ağacı1 , Yay ucu daralır,2 , İntegral..
0,00TL
Geleneksel Okçuluk Kampanyası (Çocuk-Gençler) Geleneksel Okçuluk Kampanyası (Çocuk-Gençler)
Ücretsiz Yeni
Bugüne Kadar Hiç Böyle bir Kampanya Yapılmadı!Geleneksel Okçuluğa başlayacak olan özellikle 5-12 yaş arası çocuklarımıza ve 12-20 yaş arası gençlerimizinOkçuluk faaliyetlerine eksiksiz başlayabilmesi için planlanmıştır. Yeni Başlayan arkadaşlarımız direk Profesyonel Yay alıp devamında da tam eğitimi..
0,00TL
Geleneksel Okçuluk Yetişkin Kampanyası Geleneksel Okçuluk Yetişkin Kampanyası
Ücretsiz Yeni
Bugüne Kadar Hiç Böyle bir Kampanya Yapılmadı!Geleneksel Okçuluğa başlayacak olan 20 yaş ve Üstü  Yetişkin Vatandaşlarımızın;Okçuluk faaliyetlerine eksiksiz başlayabilmesi için planlanmıştır. Yeni Başlayan arkadaşlarımız direk Profesyonel Yay alıpdevamında da tam eğitimini tamamlamadan yayları ..
0,00TL
Geleneksel Osmanlı Çocuk Yay Seti Geleneksel Osmanlı Çocuk Yay Seti
Ücretsiz
Geleneksel Osmanlı Yay Seti1 Adet YAY, 3 Adet Ok, Tirkeş, Bileklik, Zihgir, KollukOsmanlı Çocuk Seti..
0,00TL
Grozer - Kırım Tatar Yayı
Ücretsiz
GROZER KIRIM TATAR YAYI           DÜNYA'DA ÜRETİLEN EN İYİ TÜK YAYLARIGROZER MARKA OLAN MACAR YAYLARIDIR.KONSEPTİ ÇOK GENİŞ OLUP, ORTA ASYA BAŞTA OLMAK ÜZEREAVRUPAYA KADAR YAYILAN TÜRKLERİN KULLANDIĞIMEŞHUR YAYLARIN TAMAMINI ÜRETMEKTE VE SIRRINIKİMSEYE VERMEMEKTEDİ..
0,00TL
Keskin - Geleneksel Bala(Çocuk) Yayı Keskin - Geleneksel Bala(Çocuk) Yayı
Ücretsiz
Marka: KESKİN YAY
KESKİN BALA ÇOCUK YAYIBALA, Türkiye’de geleneksel okçuluğa yeni başlayanlar tarafından en çok tercih edilen hibrit bir yaydır. Üretime başlandığından bu yana 100 ün üzerinde okul, Dernek ve kulüp tarafından tercih edilmiştir. Bala yayları Keskin Yayları’na özel olarak üretilen en üst kalite sentetik..
0,00TL
Keskin - Geleneksel Tunç-Ay Yayı Keskin - Geleneksel Tunç-Ay Yayı
Ücretsiz
Marka: KESKİN YAY
KESKİN TUNÇ-AY GELENEKSEL TÜRK YAYITUNÇ-AY Türkiye’de (tecrübeli) geleneksel okçular tarafından en fazla tercih edilen geleneksel yaylardan biridir. Keskin yaylarına özel olarak üretilen en üst kalite malzemeler ile üretilmektedir. İsabetli, çekişi (gerilmesi) rahat ve sağlam bir yaydır.Yayın çekird..
0,00TL
Keskin-Nogay Tatar Yayı Keskin-Nogay Tatar Yayı
Ücretsiz
Marka: KESKİN YAY
KESKİN NOGAY TÜRK YAYINOGAY bir lamine Kırım-Tatar yayıdır.  Keskin yaylarına özel olarak üretilen en üst kalite malzemeler ile üretilmektedir. İsabetli, çekişi (gerilmesi) rahat ve sağlam bir yaydır.Yayın çekirdek (iç) kısmı akçaağaç, gül, bamboo gibi farklı ağaçlardan imal edilmektedir. Yayın..
0,00TL
Şimşek - Geleneksel Çocuk Yayı Şimşek - Geleneksel Çocuk Yayı
Ücretsiz
SiMSEK JUNIOR S, 2019 yılında bazı özellikleri yeniden boyutlandırıp yeniden tasarlayarak üretmeye başladığımız önceki JUNIOR modeline dayanan yenilenmiş Çocuklar İçin Geleneksel Türk Yayı (Osmanlı Yay) modelimizdir; özellikle ağırlığı azaltmak için kanatların genişliğini ve kalınlığını azaltma..
0,00TL
Şimşek - Hibrit Yayı S Modeli Şimşek - Hibrit Yayı S Modeli
Ücretsiz
ŞİMŞEK HİBRİT YAY - SSentetik Malzeme, Üretim Yöntemi Ve Malzemesi İtibariyle Sağlam Ve Kullanıcı Hatalarına Karşı Yüksek Toleransının Yanı Sıra Hız Ve Estetiğin İhmal Edilmediği Bir Yaydır.  Geleneksel Osmanlı Formuna Yakın Görüntüsü İle Kısa Bir Yaydır. Yerli Üretimdir. 6 Ay Üretici Garantisi..
0,00TL
Şimşek - Sipahi Türk Yayı
Ücretsiz
ŞİMŞEK SİPAHİ TÜRK YAYIŞimşek Sipahi S + (Simsekbow Sipahi S + olarak da bilinir), eski Hybrid + modelimizde bazı tasarım değişiklikleri ve modifikasyonları ile yenilenmiş Geleneksel Türk Yay (Osmanlı Sipahi Yay) modelimizdir. Atlı Okçuluk ihtiyaçları için faydalı olacaktır.Temelde Şimşek Hybrid S +..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 24 (1 Sayfa)